Engelli ve Yaşlı Asansörleri

Engelli ve yaşlı asansörlerinin amacı sadece engelliler için olmamakla beraber yaşlı, hamile olan insanların inip çıkmakta zorlanacağı merdiven veya katlara uygulanır. Bu tip asansörlerde kabin yerine bir koltuk veya tekerlekli sandalyenin sığabileceği bir platform da kullanılabilir. Böylelikle yaşam alanları içerisinde insanların konforlarının devam etmesi hedeflenir.

Engelli asansörleri, daha geniş bir girişli, standart otomatik kapılı kat ve kabin butonlarının daha aşağı seviyede olması ve yatay pozisyonda bulunması, buton düğmelerinin kabartmalı olması gibi özellikleriyle diğer asansörler sistemlerinden tasarım ve çalışma olarak farklılık göstermektedir.

Asansör montaj ve bakımları yetki belgesi olan firmalar tarafından yapılmalıdır. Güvenlik ön planda olduğu için aylık bakımlar ile yıllık kontroller kanunen yapılmalıdır. Bu süreçlerin kanuni sorumluluğu bina yöneticilerindedir.

Toker Asansör olarak sektörde saygın bir şekilde , yetişmiş teknik personelimizle uzun yıllardır , kalitemizden ödün vermeden , güvenli bir şekilde asansör bakımlarını gerçekleştirmekteyiz. 

Logo Tasarımı

Güven Üretiyoruz.